Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Główna Biblioteka Lekarska

Główna Biblioteka Lekarska

im. Stanisława Konopki            

prof. Stanisław Konopka
00-791 Warszawa, ul. Chocimska 22,    fax: 22-849-78-02
tel. 22-849-78-51 do 53,    e-mail: sekretariat@gbl.waw.pl
godz. otwarcia: pon.-pt 10.00-18.00, sob. 10.00-14.00
Dział Starej Książki Med., ul. Jazdów 1A, 00-467 Warszawa
tel. 22-622-50-05,    e-mail: zb.spec@gbl.waw.pl
godz. otwarcia: pon.-pt 9.00-15.00
Potwierdzenie udziału w publikacjach naukowych   Szanowni Państwo,

      Główna Biblioteka Lekarska im. St. Konopki w Warszawie potwierdza udział w publikacjach naukowych lekarzy przystępujących do postępowania kwalifikacyjnego do specjalizacji lekarskich w trybie pozarezydenckim oraz udział w publikacjach naukowych lekarzy i lekarzy dentystów kierowanych do odbycia stażu podyplomowego. Wzór potwierdzenia można pobrać w wersji elektronicznej na naszej stronie :

lub bezpośrednio w placówkach biblioteki. Potwierdzenie należy wypełnić czytelnie i złożyć u pracownika biblioteki, który poda termin i miejsce odbioru potwierdzenia. Wymienione przez Państwa publikacje muszą znajdować się w wykazie czasopism sporządzonym przez ministra właściwego do spraw nauki dla potrzeb oceny parametrycznej jednostek naukowych.

Obwieszczenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 marca 2015 r. o sprostowaniu błędów w załączniku do komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 grudnia 2014 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikacje w tych czasopismach.

Pracownik biblioteki sprawdza w dostępnych bazach elektronicznych, czy imię i nazwisko figuruje jako autor lub współautor artykułu. Pracownicy biblioteki nie wypełniają "potwierdzeń" za osoby zainteresowane.   Informacja:
      Zgodnie z treścią komunikatu prof. dr hab. Romana Danielewicza, Dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia, w sprawie zmian wprowadzonych nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów z dnia 18 października 2010r. (Dz.U. Nr 198, poz.1320):
cytat: "W odniesieniu do lekarzy ubiegających się o rozpoczęcie specjalizacji w trybie rezydentury obowiązują przepisy dotychczasowe."
Lekarze ubiegający się o rozpoczęcie specjalizacji w trybie pozarezydenckim:
cytat: "Potwierdzenie udziału w publikacji wydaje Główna Biblioteka Lekarska i jej oddziały oraz biblioteki uczelni medycznych."
      W obecnej chwili GBL, biblioteki uczelni medycznych oraz Biblioteka CMKP są zobligowane do wydawania dla trybu pozarezydenckiego potwierdzenia publikacji. Każda jednostka sama ustala wzór oraz procedurę potwierdzenia udziału w publikacjach i nie może odmówić osobom zainteresowanym potwierdzenia publikacji ze względu na brak formalnych druków lub procedur weryfikacji.
prof. Stanisław Konopka (1896-1982)